2017/07/31

Nowy blog (24)

Za 300 lat od jutra

Futurystyka, Science Fiction, Autorskie, Sensacyjne, Wojenne


Zastanawialiście się, jak może wyglądać świat, gdy minie 300 lat od dnia jutrzejszego? Gres, Hesser, Pagron, Ramones, Rex, Leres oraz Straw należą do Rebeliantów, a ich codzienność to walka o przetrwanie wśród pomników dawnej świetności świata. Dotąd radzili sobie dobrze, co jednak się stanie, gdy najgorszy wróg wzniesie się na wyżyny swych morderczych możliwości?


[Fragment raportu pierwszego]

 Ciemnowłosa dziewczyna była cała ubrudzona – jej skóra, ozdobiona opalenizną, poczerniała w miejscach, gdzie gromadziła się większa ilość kurzu, ubranie również do czystych nie należało, co więcej, nadawało się najwyżej na zrobienie małych opatrunków. Z ziemi spod paznokci dałoby się wyskrobać pokaźną ilość ziemi. 
Kopnęła nadrdzewiałą puszkę ciężkim butem, poowijanym dookoła sznurówką – tylko ona utrzymywała podeszwę na właściwym miejscu.  Uderzony przedmiot potoczył się, kończąc swą drogę na ścianie, wydając głośny brzęk.
 – Zaprzestań tego procederu – bąknął rozczochrany, równie zakurzony szatyn, o rozgwieżdżonych, zielonych oczach. Koszula, którą na sobie miał, nie spełniała swego okrywającego zadania. Jeden z rękawów gdzieś przepadł, ukazując szczupłe, acz umięśnione ramię przyozdobione tatuażami domowej roboty. – Łeb mi pęka.
 – Było tyle nie pić – dziewczyna wzruszyła chudymi, żylastymi ramionami, po czym kopnęła kolejną napotkaną puszkę, nadając jej odmienną trajektorię – tym razem potoczyła się znacznie dalej.
 – Gres – chwycił ją za fragment bluzki, co zaowocowało wydobyciem z niej dźwięku rozdzieranego materiału. Brązowe oczy łypnęły na chłopaka; ich właścicielce wcale nie spodobało  się zatrzymanie przez towarzysza.
Uwolniła się z jego uścisku i pchnęła go.
 – Odwal się Kai.
 Ruszyła w dalszą drogę, ostentacyjnie kopiąc kolejną puszkę. 

Status: Trwające

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz